Birger Radde

Na přelomu let 2021/22 se německý barytonista představil jako DON FERNANDO ve Fideliovi v Maggio Musicale Fiorentino pod hudebním vedením Mo. Zubina Mehty. Ztvárnil titulní roli ve WOZZECKOVI v Opéra de Monte Carlo, debutoval jako WOLFRAM v „Tannhäuserovi“ na festivalu v Heidenheimu a byl DONEM GIOVANNI u příležitosti Mezinárodního květnového festivalu ve Státním divadle ve Wiesbadenu.

V roce 2022/23 je WOLFRAMEM v operách v Modeně a Reggio Emilia, DONEM FERNANDEM v Opéra de Nice , FANINALEM v „Der Rosenkavalier“ ve Felsenreitschule Salzburg a debutuje jako JOCHANAAN v Janáčkově divadle Brno.
Budoucí angažmá ho zavedou mimo jiné jako WOLFRAMA v Tannhäuserovi do Teatro Petruzzelli v Bari a jako MANDRYKA v „Arabele“ do Státního divadla ve Wiesbadenu.

V roce 2019 byl tento německý barytonista nominován německým operním časopisem „Opernwelt“ v anketě kritiků na Vycházejícího mladého pěvce roku, a to díky svému „úchvatně krásnému, kariéry hodnému kavalírskému barytonu „. V roce 2020 byl za svou interpretaci DONA GIOVANNIHO nominován na nejlepšího pěvce roku.

V poslední době Birger Radde uspěl jako DON GIOVANNI, CONTE ve „Figarově svatbě“, PAPAGENO v „Kouzelné flétně“, EISENSTEIN v „Kouzelníkovi“, TIERBÄNDIGER/ATHLET v „Lulu“, FRANK/FRITZ v „Die tote Stadt“, RENATO v „Un ballo in maschera“, ENRICO ASHTON v „Lucii di Lammermoor“ v Brémském divadle .

Pohostinsky vystoupil jako EUGEN ONEGIN v Národním divadle ve Výmaru, jako Montiverdiho ORFEO v Norfolku, v opeře v Lipsku, v bukurešťské opeře, v divadle v Kielu a na operním festivalu v Miskolci v Maďarsku.
Jako laureát soutěže „Castle Rheinsberg Chamber Opera“ v roce 2009 ztvárnil roli Tarquinia ve „Znásilnění Lukrécie“ B. Brittena .

Pěvec narozený v severním Německu vystudoval konzervatoře v Drážďanech a Lipsku a renomovanou Yaleovu univerzitu v USA. Své hudební vzdělání doplnil mistrovskými kurzy u Richarda Millera, Christiana Gerhahera a Petera Schreiera. V současné době Birgera Raddeho trénuje italský barytonista Gianni Maffeo.

Kromě operní činnosti barytonista pravidelně vystupuje na koncertech na mezinárodních scénách. Má široký repertoár písní a oratorií (mj. Bachovy pašije, Eliáš F. Mendelssohna-Bartholdyho nebo Brahmsovo Requiem).
Přednesl Liederabende v Accademia di S. Cecilia/Rom, Ateneo Veneto/Benátky, Německém domě v New Yorku/USA nebo v Liederhalle Stuttgart.

Spolupráce s dirigenty, jako jsou Hellmut Rilling, Marc Albrecht, Frank Ollu, Attilio Cremonesi a Stephen Layton, a Akademií pro starou hudbu Berlín, Modern Ensemble a Gewandhaus Orchestra Lipsko ho přivedla do tak významných koncertních sálů, jako jsou Berlínská filharmonie, Gewandhaus Lipsko, Singel/ Antverpy a BOZAR/Brusel.

Zobrazit více

Repertoár v NdB

Nejbližší představení