Daniel Matoušek

Daniel Matoušek pochází z Ústí nad Labem. Je absolventem mistrovských kurzů „EMA masterclass“ (Evropské hudební akademie) pod vedením Wolfganga Scheidta, Evy Randové a Norberte Baxy a mistrovských kurzů Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě (IT). Studijně spolupracoval s tenoristy Janem Vacíkem, Antoniem Carangelem a s Jarmilou Chaloupkovou. Studijně spolupracuje též pod vedením Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové.

V roce 2014 debutoval v Národním divadle v Praze v Příhodách Lišky Bystroušky Leoše Janáčka v inscenaci Ondřeje Havelky. Od tohoto roku postupně hostoval například jako Tamino v Severočeském divadle Ústí nad Labem; jako Leoš Janáček v Zápisníku zmizelého v DJKT v Plzni a v koncertním provedení Cosí fan tutte. V muzikálové produkci Fantoma opery v GoJa Music Hall ztváril roli Ubalda Piangiho. V Divadle F. X. Šaldy v Liberci hostoval v inscenaci La Cenerentola francouzské režisérky, kde debutoval v roli Dona Ramira.

V roce 2019 premiéroval v Národním divadle Praha v inscenaci Láska ke třem pomerančům, hostoval v Opernhaus Magdeburg jako Tamino a zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kam byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení.

V sezóně 2019/2020 hostoval v premiérách Moravského divadla Olomouc v Mam´zelle Nitouche v roli Fernanda de Champlatreux, v operetě Cornevillské zvonky, v opeře Fidelio jako Jaquino a v Bizetově opeře Lovci perel v roli Nadira, za kterou získal širší nominaci na Ceny Thálie za rok 2019.

V sezóně 2020/2021 hostoval v Národním divadle Brno v inscenaci Roberta Carsena – Osud a ve Státní opeře Praha v inscenaci Barbory Horákové Joly Sedm Smrtelných hříchů, kde vystoupil po boku Dagmar Peckové v hlavní roli. Dále hostoval v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích v premiéře Cosi fan tutte, jako Lindoro v Rossiniho komické opeře Italka v Alžíru v DJKT v Plzni a jako Bob v inscenaci Ondřeje Havelky Bílý pán v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Na koncertních pódiích vystoupil v Carmině Buraně a ve světové premiéře skladby J. Filase Záhořovo lože natáčené pro ČT a ČRO. Představil se též na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov v rámci Mozartova Gala po boku Adama Plachetky.

V nadcházející sezóně se připravuje na hostování ve Státní opeře Praha ve Wagnerově Bludném Holanďanovi, Zemlinského opeře Šaty dělají člověka a Leoncavallových Komediantech. Vystoupí také po boku Kateřiny Kněžíkové na zahajovacím koncertu Lípa Musica a pod taktovkou Roberta Jindry v Perských nocích ve Slovenském národním divadle v Bratislavě.

Zobrazit více

Nejbližší představení

Kouzelná flétna Janáčkovo divadlo / Opera Wolfgang Amadeus Mozart

Kouzelná flétna

 • Zítra
 • 17:00 - 19:35
Kouzelná flétna Janáčkovo divadlo / Opera Wolfgang Amadeus Mozart

Kouzelná flétna

Zadáno pro školy
 • 13/02/2023
 • 10:00 - 12:35
Kouzelná flétna Janáčkovo divadlo / Opera Wolfgang Amadeus Mozart

Kouzelná flétna

Předplatné: DV, VS, VS2, VS3
 • 19/03/2023
 • 17:00 - 19:35
Falstaff Janáčkovo divadlo / Opera Giuseppe Verdi

Falstaff

Lektorský úvod před představením Předplatné: O3
 • 10/04/2023
 • 19:00 - 20:30
Falstaff Janáčkovo divadlo / Opera Giuseppe Verdi

Falstaff

Předplatné: O1
 • 12/05/2023
 • 19:00 - 20:30
Falstaff Janáčkovo divadlo / Opera Giuseppe Verdi

Falstaff

Předplatné: DO, VJ
 • 02/06/2023
 • 19:00 - 20:30