Kangmin Justin Kim

Američan korejského původu Kangmin Justin Kim je jedním z nejvyhledávanějších kontratenoristů své generace. Získal ocenění v rolích barokního repertoáru, soudobé hudby i v mozartovských rolích na nejprestižnějších operních scénách a festivalech, jako jsou Royal Opera House Covent Garden, Staatsoper Berlin, Salzburg festival a Glyndebourne.

Mezi představení sezony 2019/20 patří titulní role ve světové premiéře opery M. Butterfly v Santa Fe, domácí debut v Theater an der Wien v roli Annia v novém nastudování opery La clemenza di Tito a v Dallaské opeře na galakoncertu, koncert s Lucií Lucas v National Sawdust v New Yorku, debut v roli Ruggiera v nové inscenaci Alciny v Nancy a Dijonu, Nerone v L’incoronazione di Poppea pro Haymarket Opera v Chicagu, Barzane v Arsildě v Drážďanech a Praze a návrat do Kolína nad Rýnem v roli Orlofského v Die Fledermaus.

V poslední době jsme ho mohli slyšet jako Cherubína ve Figarově svatbě v Royal Opera Covent Garden, Nerona v Korunovaci Poppey ve Státní opeře v Berlíně, Nerona a Speranzu v Orfeovi na Salcburském festivalu, v newyorském Lincolnově centru, Pařížské a Berlínské filharmonii a Harrisově divadle v Chicagu, Edinburgh Festival, Lucerne Festival a Teatro La Fenice v Benátkách pod Gardinerovým vedením, jako Cesare ve Vivaldiho Catone v Utice a jako Orlofsky v nové inscenaci Die Fledermaus v Oper Köln, jako Orfeo v Händelově Parnasso in festa v Concertgebouw Amsterdam pod vedením Andrey Marcona, v roli Giulia Cesareho při svém debutu v Glyndebourne pod taktovkou Williama Christieho, jako Idamante v novém nastudování Idomenea a v inscenaci Händelova Jefty v Maifestspiele Wiesbaden, jako Idelberto v novém nastudování Lotaria v Konzert Theater Bern, při svém debutu v neapolském Teatro San Carlo v Brittenově Canticles po boku Iana Bostridge, v Carmině Buraně se Soulskou filharmonií, jako Barzane ve Vivaldiho Arsildě se souborem Collegium 1704 v Bratislavě, Caen, Lille, Lucemburku a Versailles, Speranza v Orfeovi v Opéra de Dijon a Romeo v Zingarelliho Giuliettě a Romeovi v Rokokotheater Schwetzingen.

Mezi další úspěchy od jeho profesionálního operního debutu v roce 2013 patří Princ Orlofský v opeře Netopýr při jeho pařížském debutu v Opéra Comique pod taktovkou Marca Minkowského, Oreste v Krásné Heleně v pařížském Théâtre du Châtelet, Sesto v La clemenza di Tito v Opéra de Montpellier, Idamante v Idomeneovi ve Stadttheater Gießen pod taktovkou Michaela Hofstettera, Enea v Händelově/Vinciho pasticciu Didone abbandonata na Händelově festivalu v Halle, jeho první Sesto v Giuliu Cesareovi na festivalu Händelův týden v Oak Parku, Cherubín ve Figarově svatbě a Kalitzkeho nově napsaná opera Pym pro Theater Heidelberg. Vystoupil také na galakoncertech ve Styriarte Graz a v Rokokotheater Schloss Schwetzingen.

Kangmin Justin Kim se narodil v Jižní Koreji a vyrůstal v Chicagu. Studoval zpěv, operu a hudební divadlo na Northwestern University v Evanstonu a na Royal Academy of Music v Londýně.

Spolupracoval s prestižními dirigenty, jako jsou Sir John Eliot Gardiner, Mark Minkowski, Andrea Marcon a Michael Hofstetter.

Za interpretaci titulní role Pyma získal nominaci na německou divadelní cenu DER FAUST 2016 jako „Nejlepší zpěvák“ sezony 2015/16 a od časopisu Opernwelt jako „Zpěvák roku 2016“. Byl také nominován na cenu Young Singer of The Year 2019 v rámci International Opera Awards.

 

Zobrazit více

Repertoár v NdB

Nejbližší představení

Alcina Janáčkovo divadlo / Opera Georg Friedrich Händel

Alcina

  • 18/12/2024
  • 18:00 - 22:00
Alcina Janáčkovo divadlo / Opera Georg Friedrich Händel

Alcina

  • 21/12/2024
  • 17:00 - 21:00
Alcina Janáčkovo divadlo / Opera Georg Friedrich Händel

Alcina

  • 12/01/2025
  • 17:00 - 21:00