Lucie Kaňková

Sopranistka Lucie Kaňková vystudovala zpěv ve Švýcarsku, kde získala pod vedením profesorky Barbary Locher dva magisterské tituly. První v Operním studiu bernské univerzity v oboru Specialized Music Performance: Opera a druhý v oboru Solo Performance v Lucernu. Svá studia zakončila v roce 2022 doktorským titulem na pražské HAMU.

Lucie Kaňková je nositelkou mnoha cen. Je laureátkou soutěže Nico Dostala v Korneuburgu u Vídně, držitelkou 2. místa v kategorii junior a o rok později vítězkou operní kategorie na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala dalších 13 ocenění. Druhou cenu získala i na American International Czech & Slovak Voice Competition v USA, na soutěži Nadace Bohuslava Martinů a je i laureátkou soutěže Bologna International Vocal Competition v Itálii a soutěže Opernspiele Munot ve švýcarském Schaffhausenu, kde se v létě 2022 představila jako Královna noci. První ceny obdržela i v Itálii roce 2021 ve světové pěvecké soutěži Nomea a v létě 2022 na mezinárodní pěvecké soutěže Mimas Music Festival.

Od roku 2018 vystupuje pravidelně na českých i zahraničních operních scénách, kde ztvárnila mj. role Královny noci, Violetty, Gildy, Susanny, Poppey, Fiordiligi, Ännchen, Ariadny nebo Barčete. V červenci 2022 vystoupila na barokním operním festivalu ve Znojmě v koloraturní roli Raffaelle Haydnova oratoria Návrat Tobiáše s mimořádnými ohlasy. Dále ji umělecké závazky zavedly do belgického Lutychu, kde debutovala v Královské opeře coby Gilda v opeře Rigoletto. Tuto roli od června 2022 ztvárňuje i ve Státní opeře v Praze, kde od sezony 2022/2023 vstoupila také do role Violetty Valéry a pravidelně zpívá roli Královny noci ve Stavovském divadle. V této roli se představila i na turné Budapešťské státní opery v Japonsku, na Opernspiele Munot, v Národním divadle v Brně a v nové produkci Štátného divadla Košice.

V hlavní roli Poppey v Monteverdiho opeře Korunovace Poppey vystupuje v DJKT v Plzni a na jaře 2023 se s ní představí na Barokním operním festivalu v německém Bayreuthu.

V současnosti nadále spolupracuje s prof. Barbarou Locher a KS Gabrielou Beňačkovou.

Zobrazit více

Repertoár v NdB

Nejbližší představení

Jakobín Janáčkovo divadlo / Opera Antonín Dvořák

Jakobín

  • 13/04/2025
  • 17:00 - 19:55
Jakobín Janáčkovo divadlo / Opera Antonín Dvořák

Jakobín

  • 01/06/2025
  • 18:00 - 20:55