Radka Fišarová

Hostující umělkyně Baletu NdB

 

Od šesti let byla členkou Bambini di Praga, od osmi navštěvovala pěvecké oddělení Lidové školy umění, absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka. Je členkou rodinné folkové skupiny Fišle, ve dvanácti založila vlastní skupiny country Auris, s kterou získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku; zúčastnila se i dalších soutěží např. Kyjev 1999, aj. Natočila desku i CD s Miroslavem Horníčkem, zpívala v pořadu z básní Josefa Kainara v poetické vinárně Viola, spolupracuje s populárními orchestry Karla Vlacha, Felixe Slováčka a dalšími. Interpretovala písničky filmové adaptace povídky Josefa Škvoreckého Eine kleine jazz music, zpívala v Bernsteinově Mši v katedrále sv. Víta (1997).

V roce 1998 byla světově nejmladší představitelkou Marie Evy Duarte de Perón v muzikálu Evita (Andrew Lloyd Webber, Tim Rice, Praha Výstaviště Spirála, 1998), v produkci muzikálu Vlasy hrála Leatu a Crissu (Galt MacDermont, Jerome Ragni, James Rado; Praha, Výstaviště-Pyramida, 1996), účinkovala v Zorbovi (John Kander, Joseph Stein, Fred Ebb, ND v Brně 2001), jako Elektra v Jamesi Bondovi – agentovi 007 (Jan Crha, Daniel Hádl, Praha, Výstaviště – Křižíkova fontána, 2001), hostovala v Divotvorném hrnci (Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy, úprava Jiřího Voskovce a Jana Wericha, otáčivé hlediště Český Krumlov, 2001). V Kleopatře (Michal David, Zdeněk Borovec, Lucie Stropnická, Lou Fanánek Hagen, Filip Renč, Libor Vaculík; Divadlo Broadway Praha, 2002) hrála titulní roli Kleopatry a Fulvii.

V tanečním muzikálu Libora Vaculíka Edith – vrabčák z předměstí představovala titulní roli neskrývaně zdvojenou s profesionální tanečnicí (Brno, Plzeň, Praha, Olomouc). Spolu s titulní rolí v baletním muzikálu Lucrezia Borgia v Národním divadle v Praze připravila v Divadle Broadway Praha roli Alžběty v muzikálové produkci Rebelové.

Zobrazit více

Nejbližší představení