Aktuality

Jedinečná Tosca s hvězdnými hosty

10. února 2023
Karolína Kozubíková

Již dnes nás čeká speciální představení Pucciniho Toscy – nejen, že dnešní večer věnujeme 100. výročí od narození operní pěvkyně a někdejší sólistky Národního divadla Brno, Marii Steinerové, ale těšit se můžete také na hvězdné hosty Csillu Boross a Magnuse Vigiliuse.

Csilla Boross je maďarská operní pěvkyně a držitelka ceny Thalie za rok 2009, kterou jste u nás v Janáčkově divadle mohli vidět například jako Aidu ve stejnojmenné inscenaci nebo Abigail v Nabuccovi.

Dánský tenorista a absolvent Královské dánské akademie Magnus Vigilius vystoupil v Brně jako Michel v naší inscenaci Tři fragmenty z Juliette / Lidský hlas nebo v rámci Festival Janáček Brno 2022, kde zahrál Tichoně Ivanyče Kabanova v Káti Kabanové se souborem Grand Théâtre de Genève.
Sólistka Národního divadla Brno a stěžejní představitelka zejména janáčkovských rolí Marie Steinerová, které je dnešní představení věnováno, by 10. ledna 2023 oslavila sto let. V prvním pořadí foyer Janáčkova divadla bude od 10. ledna také vystaven portrét umělkyně.
Více informací o pěvkyni si můžete přečíst ZDE.
Vstupenky na dnešní představení seženete ZDE.