Ke stažení

METODICKÉ LISTY

Metodické listy jsou určeny pro pedagogický doprovod dětí (učitelé, lektoři, vedoucí souborů či kroužků apod.). Tyto materiály nabízí řadu inspirativních aktivit do školní třídy, které mohou učitelé se svými žáky realizovat jak před návštěvou divadla (příprava, naladění), tak po zhlédnutí (reflexe, návazná tvůrčí činnost) představení z repertoáru NdB.

OPERA

Metodické a pracovní listy Příhody lišky Bystroušky

Řecké pašije – metodické listy

Prodaná nevěsta – křížovka určená k reflexi po představení – 1. st. ZŠ

Jakobín – metodické listy – 2. st. ZŠ

Pracovní list k inscenaci Hurvínek prodává nevěstu pro předškolní a mladší školní věk

 

BALET

Pracovní listy Sněhurka a sedm trpaslíků

Popelka pracovní listy

Popelka metodické listy

Metodické listy Sněhurka a sedm trpaslíků

Metodické a pracovní listy Louskáček

Metodické pracovní listy Bajadéra

 

ČINOHRA

„Vylušti to s Edisonem!“ pracovní listy k inscenaci Edison!

Matka Metodické listy

Matka Pracovní listy

Příloha k metodickým listům Matka – Fotografie

 

INTERAKTIVNÍ METODICKÉ WEBY

Nechcete studentům tisknout další pracovní listy? Promítněte si společně ve třídě interaktivní metodický web plný hudebních ukázek, rozhovorů, zábavných úkolů a zajímavých informací. Některé z interaktivních webů jsou jinou formou upravené informace z QR her a lze je tak využít pro jejich reflexi.

Příhody lišky Bystroušky

Pronikněte s žáky do tajů opery Příhody lišky Bystroušky od Leoše Janáčka pomocí interaktivního webu, který je určen především pro žáky ZŠ. Doporučeno jako příprava před návštěvou představení. Lze využít před návštěvou inscenace nebo volně ve výuce k tématům: Leoš Janáček, Příhody lišky Bystroušky, opera jako hudební žánr.

Prodaná nevěsta

Připravte se s žáky na představení. Interaktivní metodický web pro druhý stupeň ZŠ a SŠ. Lze využít před návštěvou inscenace nebo volně ve výuce k tématům: Bedřich Smetana, operní dílo Prodaná nevěsta.

Kouzelná flétna

Připravte se s žáky na nevšední představení Kouzelné flétny. Interaktivní metodický web pro druhý stupeň ZŠ a SŠ. Lze využít před návštěvou inscenace či jako reflexi po představení. Také můžete s materiály volně pracovat ve výuce. V textech naleznete informace k tématům: W.A. Mozart život a operní genie, Kouzelná flétna.

Jakobín

Metodický web k inscenaci Jakobín je určen druhému stupni základních škol. Naleznete zde aktivity ke skupinové práci, tak pro společnou práci ve třídě, které žáky hravou formou připraví na návštěvu představení Jakobín, ale i takové aktivity, které jsou určeny pro následnou reflexi zhlédnutého. Jednotlivé aktivity jsou zařazeny do výukových předmětů. Jde o stejný materiál, jako v sekci metodické listy opery, kde je ke stažení v pdf.

 

OSTATNÍ

Ferda Mravenec – omalovánky

Louskáček – hra

Louskáček – příběh