Aneta Langerová & Janáčkova filharmonie Ostrava

Mahenovo divadlo / Koncert Termíny a vstupenky

Aneta Langerová & Janáčkova filharmonie Ostrava
Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická

Jak krásné je být s vámi 20 let aneb Aneta Langerová slaví hudbou s Janáčkovou filharmonií Ostrava na třech výjimečných říjnových koncertech v Praze, Brně a v Ostravě.

17. 10. Brno, Mahenovo divadlo
18. 10. Brno, Mahenovo divadlo
21. 10. Ostrava, Gong
24. 10. Praha, Velký sál Lucerna

V průběhu celého roku 2024 slaví Aneta dvacet let, které zasvětila cestě za svým hudebním snem. Mnozí z vás u toho byli, fandili, zpívali, hráli, tančili – a za to vám patří velké díky.

Těšit se můžete na vzácnou oslavu hudby a písní, které Aneta na své dvacetileté pouti po hudební krajině v sobě postupně nacházela od počátku až dodnes. Anetu na těchto slavnostních koncertech doprovodí nejenom její milovaná kapela a smyčcové trio, ale i filharmonický orchestr.

Zazní i zcela nová skladba Zázračná písně krajina, která dala jméno celému letošnímu oslavnému roku.

„Když jsem vstoupila do světa písní, začala jsem tím vyprávět příběhy druhým a cítila chvění něčeho většího. Něčeho, co nás všechny přesahuje a zároveň drží pohromadě jako jednotlivce ve vztahu k sobě samému, k rodině, přátelům, ale nakonec i k celé společnosti. Tato zázračná písně krajina mě vtáhla do svých tajů a od té doby si připadám jako poutník, který objevuje stále nové a nové podoby života. A mám takové tušení, že tahle cesta nikdy neskončí,“ říká Aneta.

Všechny písně dostanou rozzářenou orchestrální energii v podobě aranží psaných rukou klavíristy a producenta Jakuba Zitka, které navíc díky JFO pod taktovkou dirigentky Aleny Hron získají další hudební rozměr.  V doprovodných orchestrálních texturách se budou prolínat smyčcové nástroje s žesti a dřevy, tajuplným zvukem harfy nebo velkolepými tympány a všechny tyto barvy prozáří starší i novější písně krásným, pestrobarevným a autentickým světlem.

A až se rozezní Anetin nezaměnitelný hlas, všichni společně se přeneseme do nitra jednotlivých příběhů a vlastní fantazie.

Je jedna zázračná krajina, kde každému zní jeho píseň jediná…

Místa, kde se jednotlivé koncerty budou odehrávat, jsou rovněž zcela mimořádná. Pro tyto specifické lokace byla vytvořena i unikátní scéna, jejíž poetický přesah je věnován subjektivní představivosti každého přítomného posluchače.

Na první koncert Zázračné písně krajiny 20 LET Symfonická vás zveme ve čtvrtek 17. října do vůbec prvního plně osvětleného divadla na evropském kontinentu a zároveň do kulturně chráněné památky České republiky – do Mahenova divadla v Brně. Na tuto scénu se Aneta spolu s kapelou a smyčcovým triem ráda opakovaně vrací.

Druhý slavnostní koncert se v pondělí 21. října ponese Multifunkční aulou Gong v Dolních Vítkovicích, tedy domácí půdou JFO. Tento bývalý plynojem má poutavou historii a mimo jiné byl zařazen mezi TOP 10 staveb světa. Naše oslavenkyně zde několikrát hrála s JFO i se svým smyčcovým triem v rámci festivalu Colours of Ostrava.

Zázračné symfonické koncerty vyvrcholí ve čtvrtek večer 24. října v legendárním Velkém sále pražského paláce Lucerna, kde Aneta před téměř dvaceti lety svou samostatnou hudební pouť zahajovala. Závěrečný koncert doprovodí i oblíbený sbor Maranatha Gospel Choir.

 

Zobrazit více

Aneta Langerová – zpěv, akustická a elektrická kytara, aranže
Jakub Zitko – klavír, zpěv, instrumentace a orchestrální aranžmá
Ludvík Kulich – akustická a elektrická kytara, zpěv
Miloš Klápště – baskytara, kontrabas, zpěv
Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse, zpěv
Adam Koller – bicí nástroje, perkuse
Dorota Barová – violoncello, zpěv
Veronika Vališová – housle, zpěv
Vladan Malinjak – viola, zpěv
Alena Hron – dirigentka
Janáčkova filharmonie Ostrava

Veškeré informace o Anetě, vystoupeních a předprodeji vstupenek naleznete na:

Videoklip Aneta Langerová – Zázračná písně krajina (oficiální video): https://www.youtube.com/watch?v=MC5-KCBRmj4

Singl Zázračná písně krajina: https://AnetaLangerova.lnk.to/ZazracnaPisneKrajinaSingl

Album Zázračná písně krajina 20 LET: https://AnetaLangerova.lnk.to/ZazracnaPisneKrajina20Let

Aneta Langerová děkuje za podporu: SUPRAPHON, SHERWOOD Digital, Český rozhlas Radiožurnál, RTVS Rádio Slovensko, OSA, AV MEDIA EVENTS

foto: Helena Kadlčíková

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Aneta Langerová & Janáčkova filharmonie Ostrava Mahenovo divadlo / Koncerty

Aneta Langerová & Janáčkova filharmonie Ostrava

  • 17/10/2024
  • 19:00 - 20:30

Fotogalerie