Bára Poláková se skupinou

Mahenovo divadlo / Koncert Termíny a vstupenky

Release LP Něhy a Dydjiny doprovází unikátní koncertní turné NĚHY po specifických místech České republiky.

Oblíbená zpěvačka a herečka Barbora Poláková získala v loňském roce dvě Ceny Anděl (za na Instagramu živě přenášený, klip k písni 2–8–5 a coby Sólová interpretka roku) a jen tak nohu z plynu nesundává. Dokazuje to mimo jiné její další klipová produkce ke svému druhému řadovému albu ZE.MĚ: klip k působivé baladě Sami dva, rozjuchané pecce Poď si (s hostující Evou Samkovou) a hravému songu Kdyby, v jehož klipu si dokonce zalétala, stejně jako v říjnu 2019 na svém doposud největším sólovém vystoupení v pražském Foru Karlín.

Sympatická hravost a umění překvapovat jsou jedněmi z důležitých aspektů, jež Polákové přinášejí přízeň fanoušků i odborné kritiky. Bářina tvorba doposud čítá dvě řadová alba (obě v produkci renomovaného Jana P. Muchowa), z nichž kromě výše zmíněných písní vzešly hity jako Kráva, Nafrněná nebo Po válce a jež Polákové vynesla celkem pět Cen Anděl i Zlatou a Platinovou desku Supraphonu.

Obě alba jsou rovným dílem zastoupeny i na Bářiných koncertech, které jsou snad ještě barevnější a živelnější, než její studiová tvorba. Kromě samotné Polákové na tom má nemalý podíl i její doprovodná kapela složená z výborných muzikantů v čele s kapelníkem a spoluautorem řady písní Davidem Hlaváčem. Návštěvníci koncertů se tak mohou těšit na skvělou a energickou show, jež skvěle funguje jak v klubovém prostředí, tak na velkých pódiích letních festivalů.

Vyjma své hudební kariéry je Barbora Poláková samozřejmě stále činná i jako herečka. V loňském roce ztvárnila role hned ve třech filmech, které se letos objeví v českých kinech. Vidět ji budeme moci v historickém dramatu Bohdana Slámy Krajina ve stínu, komedii Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel a filmové adaptaci knižního bestselleru Radky Třeštíkové Bábovky. K té navíc Barbora společně s Davidem Hlaváčem složili titulní píseň, která je první hudební novinkou od vydání alba ZE.MĚ a předzvěstí věcí příštích…

Zobrazit více

Národní divadlo Brno představuje již čtvrtým rokem projekt OPEN ART, díky němuž se mohou talentovaní výtvarníci s postižením projevit a realizovat i při tvorbě nových, zcela osobitých vizualizací koncertů tohoto divadla. V rámci jejich zveřejňování bude vždy připojena tzv. vizitka k bližšímu seznámení s danými tvůrci.

Projekt OPEN ART poukazuje na jedinečnost a často opomíjený přínos neprofesionálních výtvarníků s postižením v oblasti kultury. Cílem je rovněž představit v ČR model uplatnění talentovaných osob se zdravotním postižením na trhu práce dle mezinárodních inkluzivních principů a hodnot. Významným dílčím cílem projektu je zapojení výtvarníků s postižením do komerčních projektů, schopnost obstát v konkurenčním prostředí a stát se součástí profesionálních kreativních týmů.

Talentovaní výtvarníci a výtvarnice s postižením se neformálně vzdělávají a realizují vlastní tvorbu i její prezentaci v ateliéru OPEN ART STUDIA již devátým rokem. Studio založil a vede od roku 2013 Mgr. Pavel Sochor, Ph.D. Zkušenosti ze spolupráce s talentovanými lidmi s postižením poté předává svým vysokoškolským studentům, které do projektů studia aktivně zapojuje. Myšlenka podpory za pomoci univerzitní sféry je od počátku realizována v ateliéru na IVIV PdF MU.

Lucie Němcová se narodila v roce 1993, žije a tvoří v Brně a Náměšti nad Oslavou. Neprofesionální malbě se intenzivně věnuje od roku 2009, kdy byl u ní rozpoznán výtvarný talent. Prostřednictvím malby a kresby prezentuje osobitým způsobem své pocity a jedinečné vnímání světa kolem sebe, kterého je schopna i díky jinakosti  autismu. Vznikají tak specifická tematická díla s okouzlujícím i humorným obsahem. Pro tento plakát zvolila expresivní „taneční“ malbu a barvu, kterou si spojuje s několika písničkami kapely, pro kterou namalovala obraz. Obraz pod názvem Jízda na chatu je její oblíbená píseň. K chatě-chalupě svých rodičů v Náměšti má veselé až rozverné vzpomínky. Bližší informace o autorce naleznete na www.openartstudio.cz

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie