Folk Team 50 let

Mahenovo divadlo / Koncert Termíny a vstupenky

Brněnská kapela Folk Team bude v průběhu roku 2023 oslavovat 50 let od svého vzniku.

Vznikla v roce 1973, založili ji Roman Venclovský, Pavel Kopřiva a Tomáš Úlehla. V předrevolučním období hraje folk v akustickém „hávu“ s využitím houslí, flétny a violoncella, obdrží dvě autorské Porty a stává se vyhledávanou skupinou především v klubech v celé republice. Poznávacím znamením kapely jsou především básnivé texty Ivana Huvara, který se stal členem kapely od roku 1980, a expresivní zpěv Romana Venclovského a propracované hudební aranže. Po roce 1989 dochází k elektrifikaci kapely, přichází rytmika, tedy hráči na basovou kytaru a bicí a kapela se posunuje žánrově k folkrocku. Zlom v jejich tvorbě jsou pak CD „Velký prachy“ z roku 2000 a později „ Nebudu“ z roku 2012. Písně jako Skála, Nadčlověk, Opilej anděl se staly nedílnou součást play listu žánrových rádií.

V roce 2023 bude součástí vystoupení právě průřez tvorbou, tedy toho nejlepšího co Folk Team, za dobu své existence hrál. Zazní určitě, kromě již jmenovaných, písně Mluvící kůň, Ptačí song, Evropa, Za pět minut pět, Motýlí hra a další.

Sestava pro rok 2023:
Roman Venclovský – zpěv, tanec, kytara, Ivan Huvar – kytary zpěv, Pavel Kopřiva – housle, mluvené slovo, Roman Jež – klávesy, Petr Šupler – bicí, Petr Sládek (Dalibor Dunovský) – basa

 

Zobrazit více

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie