Jitka Zelenková „Znovu 70“

Mahenovo divadlo / Koncert Termíny a vstupenky

Stálice české hudební scény znovu oslavuje své jubileum. Narozeninové turné v roce 2020 přerušila pandemie, a tak se Jitka Zelenková rozhodla, že zkrátka bude mít své kulatiny až teď, o dva roky později. Na jeviště se vrací po téměř čtyřech letech a představí úspěšný koncertní program s prvotřídními muzikanty, navíc doplněný o speciální hosty.

 

 

Zobrazit více

Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a procítěným projevem potěší své příznivce nejen osvědčenými hity jako Bez lásky láska neníTy mně smíš i lhát nebo Máme si co říct, ale také písničkami z posledního alba Intimity i novinkovým singlem Kamkoli se dáš.

Jitka Zelenková působí na hudební scéně víc než 50 let, což by hádal málokdo. Její doménou jsou romantické balady, ale věnuje se taky swingu a dalším žánrům. Už v polovině osmdesátých let ve své písničce Někdo nám do toho vlez použila rap a v roce 2017 natočila se zpěvákem Brunem Ferrarim duet Věci, o kterých se nemluví. Od počátku kariéry zpívá s nejlepšími tuzemskými muzikanty a orchestry. Léta úzce spolupracovala s Karlem Gottem, pravidelně ji doprovázeli například Rudolf Rokl, Felix Slováček, orchestry Gustava Broma, Karla Vlacha i Václava Hybše. Posluchačům přiblížila s českými texty renomovaných autorů řadu velkých světových hitů a filmových melodií, mimo jiné nazpívala českou a slovenskou verzi titulní písně muzikálu Lví král z produkce Walta Disneye. Posluchači i hudební kritici nejvíc oceňují Jitčinu nezaměnitelnou barvu hlasu a podmanivou interpretaci. Jitka zkrátka v každém slově přesně ví, o čem zpívá. A vnímat ji na jevišti je opravdovým hudebním zážitkem.

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie