Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Mahenovo divadlo / Koncert Termíny a vstupenky

Však to znáte: láska má mnoho podob a stejně tak i písně o ní. Odjakživa se zpívá o lásce šťastné i nešťastné, naplněné i zhrzené, roztoužené i zklamané, sladké i hořké, o lásce ke všemu možnému – k ženě, muži, vlasti či jazzu.

Ondřej Havelka se svými Melody Makers připravil z lásky k vám okouzlující kolekci jazzových a swingových kusů, v nichž vášeň zazní v prudkých fičácích a něha v melancholických kantilénách. To vše v koncertní show O LÁSCE A JINÝCH SWINGOVÝCH BĚSECH.

Zobrazit více

Ondřej Havelka

Všestranně talentovaný entertainer, který se už od studentských let věnuje interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let jako zpěvák, tanečník a stepař. Natočil 6 alb s Original Prague Syncopated Orchestra.

V roce 1995 vytvořil jako scénárista, interpret i režisér sérii tří klipů. Jeden z těchto klipů získal ocenění na Czech Grammy 1995 jako “Klip roku”. Jiný – „Jingle Bells“ – byl zakoupen a vysílán na MTV-Latin. V témže roce pak založil i vlastní swingový big-band Melody Makers, se kterým v současné době vystupuje.

Členy kapely jsou:

Juraj Bartoš (trubka, kapelník); Michal Krása (trubka); Jiří Patócs (trubka); Michal Plecitý (trombon); Petr Tichý (kytara); Jiří Pípa Novák (jazz-band); Miroslav Lacko (piano); Petr Vlášek (kontrabas); Pavel Jordánek (altsaxofon, klarinet); Martin Tříska (altsaxofon, klarinet); Jan Tříska (tenorsaxofon, klarinet); Bedřich Šmarda (tenorsaxofon, barytonsaxofon, bassaxofon, klarinet); Martin Zbrožek (housle); Jiří Sládek (housle).

Při koncertech Ondřeje Havelku doprovází rovněž jeho děti – Vojta a Rozálie Havelkovi.

Společně se zabývají autentickou interpretací (mezi posluchači stále čím dál více populárnější) hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let 30. až k raným letům 40. Vitální jazzový výraz interpretů, smysl pro humor, i autentický zvuk, který známe z dobových nahrávek či filmů – vždy se tak naskýtá opravdu mnohé, nač se při jejich vystoupeních těšit.

www.melodymakers.cz

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers Mahenovo divadlo / Koncerty

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Posledních 17 vstupenek
  • 10/12/2023
  • 19:00 - 21:00

Fotogalerie