Radůza -chybná karta

Mahenovo divadlo / Koncert Termíny a vstupenky

Zpěvačka Radůza je osobitá žena s nezaměnitelným hlasem, multiinstrumentalistka, autorka hudby a textů, která si svými vystoupeními pravidelně získává i diváky Národního divadla Brno. Její jméno tak zdobí i letošní sezonu, a to 26. března 2023 od 19 hodin v Mahenově divadle.

Radůza začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. Již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. V květnu téhož roku stála opět na pódiu Lucerny, ovšem tentokrát jako předskokanka hvězdy amerického popu Suzanne Vegy. V létě 1999 pak měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda.

Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, jež bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti.

Rok 2003 přinesl Radůze ocenění v podobě tří sošek zlatých Andělů. Její album „… při mně stůj“ se drželo několik týdnů na předních místech v žebříčku prodejnosti, a tak nebylo překvapením předání zlaté desky. V roce 2004 získala ocenění v anketě Český slavík jako Skokan roku.

Rok 2010 byl pro Radůzu přelomový. Založila vlastní label Radůza records, na kterém v daném roce vydala album „Miluju vás“. V roce 2011 spolupracovala s kapelou Zrní a vydala jejich album „Hrdina počítačový hry jde do světa“. Rok 2012 – CD a DVD „Ocelový město“, 2014 – CD „Gaia“. Jako další  titul jejího vydavatelství vyšlo v roce 2015  album „Marathon – příběh běžce“, k němuž napsala i knihu povídek. O rok později přichází na svět filmový soundtrack ke snímku „Tenkrát v ráji“.

Z květnového vystoupení Radůzy v lužáneckém Šapitó (rok 2018) připojujeme ukázku v podobě video spotu.

www.raduza.cz

Zobrazit více

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie