Rudy Linka – One man show

Mahenovo divadlo / Koncert Termíny a vstupenky

Dne 9. listopadu 2021 přivítáme v Mahenově divadle vzácnou návštěvu! Svůj koncert, v pojetí One man show,  zde odehraje světoznámý hudebník Rudy Linka. Začínáme v 19 hodin.

 

Zobrazit více

Zveme vás na oslavu životního jubilea Rudyho Linky, večírek, kterým vás provede oslavenec osobně. Nechte se unést inspirující atmosférou vyprávění muže, který vystoupal do top 10 světových jazzových kytaristů, a který se vrátil do svojí vlasti, aby zde založil mezinárodně renomovaný festival Bohemia JazzFest, který letos pořádá už popatnácté! Ve znamení hudby a humoru, spolu s nadhledem, který mu vzdálenost mezi jeho domovem v New Yorku a domovem v Česku nabízí, přiveze Rudy Linka svoji One Man Show do Brna.

Rudy Linka se narodil v Praze. V svých pěti letech začal hrát na housle, o devět let později na kytaru. V 19 letech absolvoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. V roce 1980 emigroval do Švédska, kde pokračoval ve studiu na Stockholm Music Institute. Ve Švédsku se potkal s americkým baskytaristou Redem Mitchellem, se kterým začal spolupracovat. Linka pokračoval studiem na Berklee College of Music v Bostonu, poté také na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval.

Hudebníka ovlivnili tři legendární kytaristé: Jim Hall, John Abercrombie a John Scofield. Po letech studií si Rudy Linka našel vlastní cestu a způsob, specifický a tak typický právě pro něj, jeho tvorbu a způsob sebevyjádření.

V roce 1996 bylo jeho album Czech It Out německým časopisem JazzThing Magazine zvoleno jednou z nejlepších nahrávek a v roce 1998 byl čtenáři časopisu Down Beat Magazine zvolen jedním z nejlepších kytaristů.

„Pro mě je nejdůležitějším prvkem v hudbě rytmický pocit zvaný ‚swing‘ a improvizace. Improvizace vyžaduje, aby byl hudebník schopen přijmout riziko, nebál se otevřít objevům nejen svým osobním ale i celé kapely. Podle mého názoru jazz je výsledkem společného úsilí a znamená výjimečnou hudbu hranou skvělými hudebníky. Jsem si absolutně jistý, že jazzových žánrů je tolik, že si každý najde ten svůj oblíbený.“ R. Linka

www.rudylinka.com

stat1

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Mahenovo divadlo / Koncerty

Rudy Linka - One man show

  • 09/11/2021
  • 19:00

Fotogalerie