Juniorský soubor Balet NdB 2

Od počátku letošní sezony se na půdě Baletu NdB zrodil dlouho připravovaný a jedinečný projekt juniorského baletního souboru s názvem Balet NdB 2. V září tak ožil nový soubor mladých talentovaných tanečníků z různých koutů světa, kteří se úzce napojí na hlavní umělecké těleso. Projekt, který v rámci střední a východní Evropy nemá obdoby, zorganizoval a prosadil umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský za podpory generálního ředitele NdB Martina Glasera a Jihomoravského kraje.

V souboru nyní působí 12 tanečníků z České republiky, Kanady, Maďarska, Španělska, Švýcarska či z Anglie pod vedením bývalého sólisty Uladzimira Ivanoua a baletní mistryně Markéty Pimek Habalové. Tanečníci budou součástí nejdůležitějších, nejen klasických titulů z repertoáru Baletu NdB, ale budou účinkovat také v dalších projektech. Kromě aktivní spolupráce s hlavním souborem budou navíc samostatnou jednotkou. Čistě v jejich produkci budou uvedeny dvě premiéry, které se uskuteční v divadle Reduta.

Členové Baletu NdB 2:  Adéla Kulíšek, Izabela Gracíková, Anastasia Lehmann, Cleo Ravel, Rashmi Torres, Laura Zelinová, Adam Baštař, Manuel Romero de Haro, Joshua Williams, Valentin Domsa, Shintaro Aboshi, Nikolas San Gil Muňoz

Aktuální programy Baletu NdB 2:

Program 1:  Uroboros / Na krásném modrém… / Vodník (premiéra 31. října 2022)

Program 2:  Adam a Eva / REM / Pampúšik (premiéra 3. března 2023)

Program 3: Tma / Královská večeře / Symfonie č. 7 Allegretto (premiéra: 26. října 2023)