Budovy

Pronájem budov

Základní informace o budově

Janáčkovo divadlo – Rooseveltova 1, Brno, bylo vystavěno v letech 1961-65, historie jeho vzniku však sahá již do samých počátků existence Národního divadla v Brně – a je historií mnohaletého úsilí o zbudování samostatné reprezentativní budovy českého divadla, hledání prostoru, prostředků a architektonického řešení. Monumentální budova, zčásti obklopená městským parkem, nesoucí znaky tradicionalismu, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965. Hlediště je uspořádané jako stupňovitý amfiteátr.

Kapacita divadelního sálu je 1096 míst, sál je možno přizpůsobit ke konferencím, slavnostním setkáním i koncertům. Prostory foyeru a prvního patra mohou sloužit i jako místo ke slavnostním přípitkům, rautům a koncertům nenáročným na akustiku. V prvním patře divadla jsou výstavní prostory, stejně jako jeden salonek. Je možné domluvit i cateringové služby.

Virtuální prohlídka Janáčkova divadla

Novinka
Nejnovější nabídka našeho divadla spočívá v možnosti pronajmout si prostory foyeru a prvního patra i v případě, že si nezakoupíte celé představení.

Bližší informace o možnosti pronájmů:
Silvie Hrdličková
asistentka provozní ředitelky / rozpočtářka
T: +420 542 158 265
M: +420 606 479 740
hrdlickova@ndb.cz