Krok za oponu – Výlety páně Broučkovy

Janáčkovo divadlo / Opera Termíny a vstupenky

Nahlédněte do opery zblízka! Udělejte s námi Krok za oponu. Pořad určený všem zvídavým lidem, malým i velkým, kteří se chtějí přiučit něčemu novému ze světa operního divadla. 70 minut interaktivní, dobrodružné a hlavně zábavné cesty do nitra operních inscenací se sólisty, sborem a orchestrem Janáčkovy opery NdB.

Výchovně–vzdělávací interaktivní pořad doporučujeme pro druhý stupeň základní školy. Vzhledem k přímému zapojení účastníků do programu není třeba dodržet divadelní dress code. Krok za oponu je ideálním pořadem propojujícím hudební výchovu s češtinou či estetikou. Tentokrát se podíváme za oponu na operu Výlety páně Broučkovy od Leoše Janáčka. Výlety páně Broučkovy jsou sice Janáčkova jediná opera, která neměla svou světovou premiéru v Brně, ale to neznamená, že jsme na ni zanevřeli. Naopak, vydejte se s námi za tajemstvím toho, proč si Janáček vybral jako námět právě novelu Svatopluka Čecha a proč zrovna výlet na Měsíc. Třeba odhalíme Janáčkovu tajnou vášeň pro sci-fi , ale rozhodně si předvedeme, jak se dělá měsíční hudba. Samozřejmě nebude chybět ani výlet do 15. století a tak si oprášíme i trochu znalostí z české historie bouřlivé doby husitské.

Nenechte si také ujít Janáčkovskou stezku! Více informací najdete ZDE.

Doporučujeme pro druhý stupeň základní školy. Vzhledem k přímému zapojení účastníků do programu není třeba dodržet divadelní dress code.

Více informací: Jolana Zajíčková, 542 158 236, zajickova@ndbrno.cz

Pro představu, co vás čeká, se můžete podívat na předešlé Kroky za oponu:
Lazebník sevillský
Káťa Kabanová
Prodaná nevěsta 

Zobrazit více

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Krok za oponu - Výlety páně Broučkovy Janáčkovo divadlo / Opera

Krok za oponu - Výlety páně Broučkovy

  • 21/11/2024
  • 11:00 - 12:10

Fotogalerie