Přenosy z Metropolitní opery

/ Opera Termíny a vstupenky

Nejslavnější opery, světové hvězdy a ta nejlepší světová produkce. To vše přináší přenosy z Metropolitní opery v New Yorku v divadle Reduta. Těšit se můžete jak na klasické, tak na progresivní kusy z nejprestižnějšího operního domu na světě. Jako bonus bude před každým představením lektorský úvod od Aleny Borkové. Brněnský divák tak může vidět excelentní představení a současně mu nebude chybět často potřebný kontext.

Zobrazit více

 

ARIADNA NA NAXU (Strauss)
12. března 2022

Vynikající sopranistka Lise Davidsen bude v sérii Met: Live in HD debutovat v jedné ze svých nejvýznamnějších rolí jako bájná řecká hrdinka Straussova okouzlujícího mistrovského díla. Hvězdné obsazení doplní mezzosopranistka Isabel Leonard v roli skladatelky opery na opeře, která je ústředním motivem celého díla, sopranistka Brenda Rae jako bezstarostná Zerbinetta a tenorista Brandon Jovanovich v roli boha Bakcha, do něhož se Ariadna zamiluje. Orchestr bude řídit Marek Janowski.

Dirigent: Marek Janowski
Režie: Elijah Moshinsky
Scéna: Michael Yeargan
Kostýmy: Michael Yeargan
Světelný design: Gil Wechsler

Obsazení:
Lise Davidsen
Brenda Rae
Isabel Leonard
Brandon Jovanovich
Sean Michael Plumb
Johannes Martin Kränzle
Thomas Allen

Délka představení: 2 hod 50 min (včetně jedné přestávky)

 

DON CARLOS (Verdi)
26. března 2022

Epická opera o nešťastné lásce mezi nejvyšší šlechtou se odehrává na pozadí španělské inkvizice. Titulní roli ztvární tenorista Matthew Polenzani, dále se v inscenaci objeví sopranistka Sonja Jončeva v roli Élisabeth de Valois a mezzosopranistka Elīna Garanča v roli Eboli. Roli Filipa II. ztvární basista Günther Groissböck, Velkým inkvizitorem bude basbarytonista John Relyea a výčet sólistů uzavírá barytonista Étiene Dupuis v roli Rodriga. Verdiho mistrovské dílo uvidíte v nové a monumentální výpravě Sira Davida McVicara, který se tak se svou zdejší jedenáctou režií řadí mezi nejplodnější a nejúspěšnější tvůrce současné Metropolitní opery.

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: David McVicar
Scéna: Charles Edwards
Kostýmy: Brigitte Reiffenstuel
Světelný design: Adam Silverman

Obsazení:
Sonja Jončeva
Elīna Garanča
Matthew Polenzaniv
Étiene Dupuis
Günther Groissböck
John Relyea

Délka představení: 4 hod 55 min (včetně dvou přestávek)

 

FIRE SHUT UP IN MY BONES (Blanchard)
10. dubna 2022

Hudební ředitel Met Yannick Nézet-Séguin bude řídit operní adaptaci románu Charlese M. Blowa, jejímž autorem je Terence Blanchard, skladatel, jazzový muzikant a nositel ceny Grammy. Dílo pojednává o mladém muži, který se pokouší překonat dosavadní traumata a překážky. V roli Charlese se představí mladý talentovaný barytonista Will Liverman. V rolích Osudu/Samoty/Grety se objeví Angel Blue a roli Billie ztvární Latonia Moore.

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: James Robinson a Camille A. Brown
Scéna: Allen Moyer
Kostýmy: Paul Tazewell
Světelný design: Christopher Akerlind
Projekce: Greg Emetaz

Obsazení:
Angel Blue
Latonia Moore
Will Liverman

Délka představení: 3 hod 10 min (včetně jedné přestávky)

 

TURANDOT (Puccini)
7. května 2022

Operní hvězda Anna Netrebko chystá svůj dlouho očekávaný metropolitní debut v roli Pucciniho ledové princezny. Tenorista Yonghoon Lee ztvární roli srdnatého prince, který chce stůj co stůj získat Turandotinu lásku. V roli oddané služebné Liu se představí sopranistka Michelle Bradley a legendární basista Ferruccio Furlanetto bude zpívat slepého krále Timura. Pucciniho strhující dílo v nestárnoucí výpravě Franka Zeffirelliho bude řídit maestro Marco Armiliato.

Dirigent: Marco Armiliato
Režie: Franco Zeffirelli
Scéna: Franco Zeffirelli
Kostýmy: Anna Anni a Dada Saligeri
Světelný design: Gil Wechsler

Obsazení:
Anna Netrebko
Michelle Bradley
Yonghoon Lee
Ferruccio Furlanetto

Délka představení: 3 hod 15 min (včetně dvou přestávek)

 

LUCIE Z LAMMERMOORU (Donizetti)
21. května 2022

Sopranistka Nadine Sierra ztvární jednu z nejkrásnějších a nejproslulejších rolí operní literatury, Donizettiho tragickou hrdinku Lucii z Lammermooru, v oslnivé nové výpravě australského divadelního a filmového režiséra Simona Stonea a pod taktovkou dirigenta Riccarda Frizzy. Můžeme se těšit na belcantový ohňostroj tenoristy Javiera Camareny v roli Luciina milého Edgarda, barytonista Artur Ruciński ztvární jejího přísného bratra Enrica a basista Matthew Rose učitele Raimonda.

Dirigent: Riccardo Frizza
Režie: Simon Stone
Scéna: Lizzie Clachan
Kostýmy: Alice Babidge
Světelný design: James Farncombe

Obsazení:
Nadine Sierra
Javier Camarena
Artur Ruciński
Matthew Rose

Délka představení: 3 hod 25 min (včetně dvou přestávek)

 

HAMLET (Dean/Jocelyn)
12. června 2022

Toto strhující současné dílo režíroval Neil Armfield, který s sebou do Met přivedl i několik původních protagonistů, včetně Allana Claytona v titulní roli. Obsazení dále doplňuje sopranistka Brenda Rae jako Ofélie, mezzosopranistka Sarah Connolly jako Gertruda, barytonista Rod Gilfry v roli Claudia a legendární basista Sir John Tomlinson ztvární ducha Hamletova zemřelého otce. Za dirigentským pultem čeká debut Nicholase Cartera.

Dirigent: Nicholas Carter
Režie: Neil Armfield
Scéna: Raplh Myers
Kostýmy: Alice Babidge
Světelný design: Jon Clark

Obsazení:
Brenda Rae
Sarah Connolly
Aryeh Nussbaum Cohen
Christopher Lowrey
Allan Clayton
David Butt Philip
William Burden
Jacques Imbrailo
Rod Gilfry
John Tomlinson

Délka představení: 3 hod 15 min (včetně jedné přestávky)

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie