Parkování a doprava

Do divadla autem

Mahenovo divadlo
Pokud jedete do Mahenova divadla, tak můžete svoje vozidlo ve všední dny zaparkovat na parkovišti v ulici Za divadlem nebo Rooseveltově, přestože je tam modrá zóna. Stačí si pouze v parkovacím automatu, kde je prvních třicet minut parkování zdarma, zaplatit patřičný poplatek. O víkendu jsou tato parkovací místa k dispozici po celý den zdarma. Nebo můžete využít parkování v podzemním parkovišti JD parking pod piazzettou Janáčkova divadla, vjezd od tramvajové zastávky Moravské náměstí (u pomníku osvobození).

Janáčkovo divadlo
Nejjednodušší a nejelegantnější je využít podzemní parkoviště JD parking, které se nachází přímo pod Janáčkovým divadlem a které je výtahem propojeno přímo s foyer Janáčkova divadla. To znamená, že se dostanete suchou nohou přímo k šatnám. Další možnost je parkovat na ulici Rooseveltově vedle Janáčkova divadla. Je zde sice modrá zóna, kde ve všední den zaplatíte parkovné, ale prvních třicet minut je zdarma. O víkendu se parkuje zdarma celý den. Jako poslední možnost je ještě parkovací dům Rozmarýn na rohu ulice Kounicova a Koliště, ten už je ale od Janáčkova divadla poměrně vzdálený.

Divadlo Reduta
Při návštěvě divadla Reduta je nejlepší zaparkovat v podzemních garážích pod OC Velký Špalíček, které mají vjezd z Dominikánského náměstí anebo v parkovacím domě Dominik, vedle Nové radnice, který má vjezd z Husovy ulice. Na Zelném trhu bychom parkovat nedoporučovali.

Veřejná doprava

Janáčkovo divadlo
tramvaj č. 1, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 12
trolejbus č. 32, 34, 36
autobus č. 67, 81, 82
Budova je asi 10 minut chůze od vlakového nádraží.
Jízdní řády MHD.

Mahenovo divadlo
tramvaj č. 1, 2, 4, 9, 10
autobus č. 67
Budova je asi 5 minut chůze od vlakového nádraží.
Jízdní řády MHD.

Divadlo Reduta
tramvaj č. 4, 9
Reduta se nachází na Zelném trhu, asi 5 minut chůze od hlavního nádraží Brno.
Jízdní řády MHD.