Bára Poláková se skupinou

Janáčkovo divadlo / Koncert 12/12/2022 19:00 - 21:00

Bára Poláková bude mít svůj koncert v Janáčkově divadle 12. prosince 2022.

 

Oblíbená zpěvačka a herečka Barbora Poláková získala v loňském roce dvě Ceny Anděl (za na Instagramu živě přenášený, klip k písni 2–8–5 a coby Sólová interpretka roku) a jen tak nohu z plynu nesundává. Dokazuje to mimo jiné její další klipová produkce ke svému druhému řadovému albu ZE.MĚ: klip k působivé baladě Sami dva, rozjuchané pecce Poď si (s hostující Evou Samkovou) a hravému songu Kdyby, v jehož klipu si dokonce zalétala, stejně jako v říjnu 2019 na svém doposud největším sólovém vystoupení v pražském Foru Karlín.

Sympatická hravost a umění překvapovat jsou jedněmi z důležitých aspektů, jež Polákové přinášejí přízeň fanoušků i odborné kritiky. Bářina tvorba doposud čítá dvě řadová alba (obě v produkci renomovaného Jana P. Muchowa), z nichž
kromě výše zmíněných písní vzešly hity jako Kráva, Nafrněná nebo Po válce a jež Polákové vynesla celkem pět Cen Anděl i Zlatou a Platinovou desku Supraphonu.

Obě alba jsou rovným dílem zastoupeny i na Bářiných koncertech, které jsou snad ještě barevnější a živelnější, než její studiová tvorba. Kromě samotné Polákové na tom má nemalý podíl i její doprovodná kapela složená z výborných muzikantů v čele s kapelníkem a spoluatorem řady písní Davidem Hlaváčem. Návštěvníci koncertů se tak mohou těšit na skvělou a energickou show, jež skvěle funguje jak v klubovém prostředí, tak na velkých pódiích letních festivalů.

Vyjma své hudební kariéry je Barbora Poláková samozřejmě stále činná i jako herečka. V loňském roce ztvárnila role hned ve třech filmech, které se letos objeví v českých kinech. Vidět ji budeme moci v historikcém dramatu Bohdana Slámy Krajina ve stínu, komedii Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel a filmové adaptaci knižního bestselleru Radky Těštíkové Bábovky. K té navíc Barbora společně s Davidem Hlaváčem složili titulní píseň, která je první hudební novinkou od vydání alba ZE.MĚ a předzvěstí věcí příštích…

Zobrazit více

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Bára Poláková se skupinou Janáčkovo divadlo / Koncerty

Bára Poláková se skupinou

  • 12/12/2022
  • 19:00 - 21:00

Fotogalerie