Robert Icke

Doktorka

divadlo Reduta / Činohra 24/01/2024 19:00 - 21:50

Bílé pláště nepatří jen do nekonečných seriálů! Uhájit pravdu v nemocnici, kde se každý okamžik hraje o něčí život, je obzvláště obtížné. Napětí, drama a překvapení, to vše v kombinaci s výbornými hereckými výkony, jimž dominuje představitelka titulní role.

Ruth Wolffová je vynikající lékařka a ředitelka prestižního Alzheimerova institutu, který od základu vybudovala. Je nekompromisní ve svých diagnózách, precizní ve vyjadřování a neústupná ve svých názorech. Její tým má nepřehlédnutelné výsledky a ona sama aspiruje na získání Nobelovy ceny. Přesto do jejího života a kariéry zcela nečekaně zasáhne dlouhá noční směna, během které se pokouší zachránit život umírající čtrnáctileté dívce. Dostane se do přímého konfliktu s knězem, který trvá na pacientčině posledním pomazání, aniž by však bylo zřejmé, zda je dívka katolického vyznání. Ruth odmítne knězi vstup k pacientce a vyvolá tím zběsilou reakci – ne nepodobnou honu na čarodějnice.

Britský dramatik a režisér Robert Icke (*1986) vytvořil ryze současnou adaptaci vrcholného dramatu Profesor Bernhardi od Arthura Schnitzlera. Představuje nám příběh plný otázek o naší identitě, na které neexistují jasné odpovědi, ale přesto se úzce dotýkají současné rozdělené společnosti, v níž vzrůstá tlak médií či různých zájmových skupin. Příběh, v němž se intimní drama jedné ženy může proměnit ve společenský thriller.

Česká premiéra: 25. května 2021 v divadle Reduta

Zobrazit více

Inscenační tým

Robert Icke Autor
Pavel Dominik Překlad
Miro Dacho Dramaturgie
Barbara Gregorová Dramaturgie
Pavel Borák Scéna
Matouš Ondra Projekce

Obsazení

Kdy hrajeme?

Doktorka divadlo Reduta / Činohra Robert Icke

Doktorka

  • 02/12/2023
  • 17:00 - 19:50
Doktorka divadlo Reduta / Činohra Robert Icke

Doktorka

  • 12/01/2024
  • 19:00 - 21:50
Doktorka divadlo Reduta / Činohra Robert Icke

Doktorka

30 minut před představením probíhá dramaturgický úvod
  • 24/01/2024
  • 19:00 - 21:50

Fotogalerie