Zdeněk Král

Edison!

Divadlo Reduta / Činohra 17/12/2021 18:00 - 19:10 Vyprodáno
 • Čaroděj z Menlo Parku.

  Vynálezci a vynálezy. Kolik toho o nich slýcháme, kolik z nich denně využíváme a bereme za samozřejmou věc. Stačí ale drobný zvrat, jenž nás uvede do nepohodlí, a najednou si uvědomíme, jaké kouzlo se skrývá za každou tou důmyslnou věcí a za úsilím člověka, který něco neobvyklého vymyslel. Například Thomas Alva Edison, slavný americký vynálezce houževnaté povahy a bystré mysli. Přestože jeho kariéra nebyla jenom sledem úspěchů, ovací a všeobecné podpory, tvůrčí nadšení u něj bylo většinou silnější než strach. Chlapeckou radost z objevování si dokázal uchovat i v dospělosti. Příběh o velké síle a nezdolnosti, o odvaze jít si za svým cílem, navzdory posměchu lidí, kteří se pro jistotu drží při zemi, připravila režisérka Hana Mikolášková. V hravé inscenaci spolu účinkují herci i loutky, kteří nejen zpívají a hrají, ale také připravují chemické a elektrické pokusy.

  Světová premiéra: 19. června 2019 na Malé scéně Mahenova divadla
  Pro velký zájem hrajeme v divadle Reduta!

  Zobrazit více

  Zobrazit méně

  Délka představení: 70 minut bez přestávky

  Vhodné pro děti od 7 let.

  Foto z představení: Kuba Jíra

  Součástí inscenace je interaktivní pracovní a hrací sešit pro všechny malé, velké, mladé, i odrostlejší, vědou posedlé, nebo „jen“ zvídavé, zkrátka potenciální pokračovatele vynálezců a vědců, kteří pomáhají lidstvu vpřed. K zakoupení bude u uvaděček před a po představení.

  Myslíme ekologicky – recyklujeme! V divadle Reduta bude umístěný kontejner firmy Ecobat, kde můžete ekologicky recyklovat vaše použité baterie!

   

  Zobrazit méně

  Inscenační tým

  Obsazení

  Kdy hrajeme?

  Divadlo Reduta / Činohra Zdeněk Král

  Edison!

  zadáno
  • 28/11/2021
  • 11:00 - 12:10
  Divadlo Reduta / Činohra Zdeněk Král

  Edison!

  • 28/11/2021
  • 16:00 - 17:10
  Divadlo Reduta / Činohra Zdeněk Král

  Edison!

  zadáno
  Vyprodáno
  • 17/12/2021
  • 18:00 - 19:10

  Fotogalerie