Pavel Landovský

Hodinový hoteliér

divadlo Reduta / Činohra 09/10/2024 19:00 - 20:40

Tragikomedie odehrávající se ve vybydleném bytě, ve kterém hlavní postavy odhalují vlastní malost, ale i extrémní touhu přežít v každé době. Komorní inscenaci dominují intenzivní herecké výkony a silná scénografie, vtahující diváky málem na jeviště.

Ríša a Zuzi jsou milenci. On je ženatý, ona studuje uměleckou školu. Pravidelně se scházejí v temném pokoji, který zbyl po rozdělení kdysi honosného bytu. Jeho majitel, penzista Fána, s důchodem sotva vystačí, proto pokoj pronajímá. Kromě výhodného přivýdělku si se svými podnájemníky může občas pohovořit a osvěžit stereotypní život. I pro Fánova vrstevníka, hlídače Hanzla, který se chodí do bytu ohřát, je sledování mladé dvojice příjemnou vzpruhou. Jenomže tak, jak sílí ve společnosti krize bytová, kterou lze se skromností přestát, vyhrocuje se i krize mezilidských vztahů.

Ve hře Hodinový hoteliér (1969) zúročil Pavel Landovský (1936–2014) vše, co bylo charakteristické pro jeho herecký projev – živelnost, svérázný humor, intelekt a výborný smysl pro komičnost všedních situací. Čtveřice aktérů z této komorní hry symbolizuje střet odlišných zkušeností, tužeb a hodnot obyčejných lidí napříč generacemi. Osudy čtyř ztroskotanců vepsal Landovský do mimořádných hereckých partů, které jsou plné vtipných dialogů, groteskních prvků a existenciálního poselství. Na spontánní a plnokrevné herecké výkony se můžeme těšit v režii Štěpána Pácla.

Premiéra: 9. června 2023 v divadle Reduta

Zobrazit více

Inscenační tým

Hana Hložková Dramaturgie
Linda Holubová Scéna a kostýmy
Vít Kořínek Asistent režie
Zora Davidová Asistentka kostýmů

Obsazení

Kdy hrajeme?

Hodinový hoteliér divadlo Reduta / Činohra Pavel Landovský

Hodinový hoteliér

  • 23/06/2024
  • 19:00 - 20:40
Hodinový hoteliér divadlo Reduta / Činohra Pavel Landovský

Hodinový hoteliér

30 minut před představením probíhá dramaturgický úvod
  • 09/10/2024
  • 19:00 - 20:40

Fotogalerie