Ferenc Molnár

Liliom

Mahenovo divadlo / Činohra 10/01/2022 00:00

Liliom a Julča jsou zamilovaní a navždy spojení poutem silným jako řetízek z řetízkového kolotoče – jenže jak silný může takový svazek být? Nostalgický příběh s ohlédnutím za atmosférou pouťových zábav přelomu století a s pohyblivou atrakcí na jevišti.

V budapešťském zábavním parku se stojí fronty na kolotoče – a také na Lilioma, vyvolávače, který je pro místní paničky největším lákadlem. Je to rváč a frajer, který si nenechá nic líbit a nemusí nikomu nic dokazovat. Nebo se to jen zdá? Když se zamiluje do služky Julči, odejde nejen z lunaparku, ale také od majitelky kolotoče, vdovy Muškátové. Brzy se však ukáže, že v „normálním“ životě nedokáže fungovat. Jeho neústupnost a egoismus roztočí kolo událostí, dobrých i zlých, které ho doženou až k nebeské bráně. Využije příležitost polepšit se, vrátit se zpět na zem a zkusit to ve svém životě ještě jednou?

Hra klasika maďarské literatury Ference Molnára (1878–1952), zpopularizovaná muzikálovou verzí Rodgerse a Hammersteina Carousel, se na česká jeviště vrací po dlouhých 40 letech.

Premiéra: 4. září 2020 v Mahenově divadle

Zobrazit více

Zobrazit méně

Délka představení: 2 hodiny a 30 minut, 1 přestávka
Inscenace je vhodná od 13 let.
Živá hudba v podání vibrafonisty přímo na jevišti.

Foto z představení: Tereza Jiroušková a Jiří Jelínek

 

Zobrazit méně

Inscenační tým

Jiří Zeman Překlad
Milan Šotek Dramaturgie
Petr Svozílek Hudební nastudování

Obsazení

Kdy hrajeme?

Mahenovo divadlo / Činohra Ferenc Molnár

Liliom

Lektorský úvod před představením
  • 09/03/2022
  • 19:00 - 21:30
Mahenovo divadlo / Činohra Ferenc Molnár

Liliom

  • 06/04/2022
  • 19:00 - 21:30

Fotogalerie