Ondřej Havelka

Mahenovo divadlo / Koncert 26/04/2024 19:00 - 21:00 Vyprodáno
 • Ondřej Havelka a jeho Melody Makers tentokrát

  O LÁSCE A JINÝCH SWINGOVÝCH BĚSECH

  Však to znáte: láska má mnoho podob a stejně tak i písně o ní. Odjakživa se zpívá o lásce šťastné i nešťastné, naplněné i zhrzené, roztoužené i zklamané, sladké i hořké, o lásce ke všemu možnému – k ženě, muži, vlasti či jazzu. Ondřej Havelka se svými Melody Makers připravil z lásky k Vám okouzlující kolekci jazzových a swingových kusů, v nichž vášeň zazní v prudkých fičácích a něha v melancholických kantilénách. To vše v koncertní show O  LÁSCE A JINÝCH SWINGOVÝCH BĚSECH.

  Zobrazit více

  Zobrazit méně

  Ondřej Havelka

  Všestranně talentovaný entertainer, který se už od studentských let věnuje interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let jako zpěvák, tanečník a stepař. Natočil 6 alb s Original Prague Syncopated Orchestra.

  V roce 1995 vytvořil jako scénárista, interpret i režisér sérii tří klipů. Jeden z těchto klipů získal ocenění na Czech Grammy 1995 jako “Klip roku”. Jiný – „Jingle Bells“ – byl zakoupen a vysílán na MTV-Latin. V témže roce pak založil i vlastní swingový big-band Melody Makers, se kterým v současné době vystupuje.

  Členy kapely jsou:

  Juraj Bartoš (trubka, kapelník); Michal Krása (trubka); Jiří Patócs (trubka); Michal Plecitý (trombon); Petr Tichý (kytara); Jiří Pípa Novák (jazz-band); Miroslav Lacko (piano); Petr Vlášek (kontrabas); Pavel Jordánek (altsaxofon, klarinet); Martin Tříska (altsaxofon, klarinet); Jan Tříska (tenorsaxofon, klarinet); Bedřich Šmarda (tenorsaxofon, barytonsaxofon, bassaxofon, klarinet); Martin Zbrožek (housle); Jiří Sládek (housle).

  Při koncertech Ondřeje Havelku doprovází rovněž jeho děti – Vojta a Rozálie Havelkovi.

  Společně se zabývají autentickou interpretací (mezi posluchači stále čím dál více populárnější) hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let 30. až k raným letům 40. Vitální jazzový výraz interpretů, smysl pro humor, i autentický zvuk, který známe z dobových nahrávek či filmů – vždy se tak naskýtá opravdu mnohé, nač se při jejich vystoupeních těšit.

  www.melodymakers.cz

  Zobrazit méně

  Inscenační tým

  Obsazení

  Kdy hrajeme?

  Ondřej Havelka Mahenovo divadlo / Koncerty

  Ondřej Havelka

  Vyprodáno
  • 26/04/2024
  • 19:00 - 21:00

  Fotogalerie