Bedřich Smetana

Prodaná nevěsta na hradě Špilberk

/ Opera 30/08/2024 19:00 - 21:50

Teplé letní večery je nejlepší strávit pod hvězdami s hudbou, a proto soubor Janáčkovy opery NdB i letos přináší operní představení do romantického prostředí hradu Špilberk.

Jak prodat nevěstu? Nejlépe prostřednictvím inscenace režiséra Ondřeje Havelky. Jedna z nejpopulárnějších českých oper Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany je na repertoáru brněnského divadla více než patnáct let a stále neztratila nic ze svého vtipu a divácké oblíbenosti.

Děj nás zavádí do vesnice, kde žijí Jeník a Mařenka, dva mladí lidé, kteří se mají rádi. Mařenka se však má provdat za syna bohatého sedláka Míchy, u něhož se její otec zadlužil. Mladá dívka se ale nehodlá jen tak vzdát své lásky a svatbu s vybraným ženichem odmítá. To Jeník na to jde chytře a využije dohazovače Kecala. Jenže si s Mařenkou neřeknou o svých plánech a celé se to trochu zamotá…  Ondřej Havelka vytvořil mistrně rozehrané hudební divadlo, které vychází sice z krásných lidových tradic, ale zároveň našel osobitý pohled na celou operu. Ta se odehrává nikoliv, jak je běžně zvykem, v létě během dožínek, ale v době masopustu čili jak se u nás na Moravě říká fašanku! Takže se můžete těšit nejen na komedianty ve 3. dějství, ale i na řadu pravých moravských fašankových maškar.

V případě nepříznivého počasí bude představení přesunuto do Janáčkova divadla se začátkem představení ve 20.00. Přesunutí bude rozhodnuto nejpozději v den představení do 10.00.

Informace o přesunutí do JD bude zaslána divákům s již zakoupenou vstupenkou na dostupné kontakty diváků a bude komunikována na Facebooku a instagramu Janáčkovy opery.

 

Informace:
VEČERNÍ POKLADNA: Vždy 45 minut před začátkem představení bude otevřena pokladna, která je umístěna u vstupní brány na I. nádvoří. Nabízíme k zapůjčení deky a k zakoupení pláštěnky.

HLEDIŠTĚ nemá elevaci, sedí se na lavicích.

DRESS CODE není daný. Oblečte se raději teple, letní večery jsou nevyzpytatelné.

WC: Diváci můžou využít WC v prostorách mezi I. a II. nádvořím.

JAK SE K NÁM DOSTANETE: Výšlap na Špilberk můžete pohodlně zahájit z nejbližších zastávek MHD Česká, Šilingrovo náměstí, Úvoz nebo Komenského náměstí.

PLÁŠTĚNKY A DEKY: V případě nepřízně počasí pro vás máme nachystané i pláštěnky a deky. Pláštěnku si můžete zakoupit za 30 Kč a deku zapůjčit za vratnou částku 100 Kč.

Zobrazit více

Inscenační tým

Karel Sabina Libreto
Petr Vronský Hudební nastudování
Jakub Klecker Dirigent
Josef Pančík Sbormistr
Jana Hanušová Choreografie
Patricie Částková Dramaturgie

Obsazení

Kdy hrajeme?

Prodaná nevěsta na hradě Špilberk / Opera Bedřich Smetana

Prodaná nevěsta na hradě Špilberk

  • 30/08/2024
  • 19:00 - 21:50

Fotogalerie