Pronájem: Shen Yun

Janáčkovo divadlo / Balet 14/05/2022 19:00

Prožijte krásu dávné Číny před komunismem

Pojďte se podívat na to, co Komunistická strana Číny nechce, abyste viděli. Každý rok od svého vzniku odolává Shen Yun pokusům KS Číny mařit tato představení…

Po tisíciletí byly čínské dynastie domovem hluboké a bohaté kultury. To vše se však změnilo v roce 1949, kdy se moci chopila KS Číny. Komunistický režim viděl v čínském duchovním a uměleckém dědictví hrozbu pro svou ateistickou a materialistickou ideologii, a proto neváhal použít jakýkoliv prostředek, kterým by zničil tradiční čínskou kulturu a kohokoliv, kdo se postavil na její obranu.

Poté vznikl Shen Yun, aby obnovil tuto 5 000 let starou kulturu.

Peking se každý rok od založení Shen Yunu snaží tomuto souboru škodit výhrůžkami a zastrašováním divadel, nátlakem na místní vládu, šířením nepravdivých informací o Shen Yunu v hlavních médiích či on-line.

Přijďte zjistit, proč se čínský komunistický režim tak bojí Shen Yunu a obnovy tradiční čínské kultury. Nastal čas podívat se na to, co KS Číny nechce, abyste viděli.

Jedinečný umělecký přístup Shen Yunu mění divadelní zážitek v hluboce dojemnou cestu mnoha rozměrů. Provede Vás jedním z největších pokladů lidstva, pěti tisíci lety tradiční čínské kultury.

Více informací zde

 

Zobrazit více

Zobrazit méně

„Opravdu mimořádný zážitek… něco úžasného.“

—Vlastimil Harapes, baletní mistr

 

„Bylo to impozantní představení…“

—Jitka Hosprová, violová virtuoska

 

„Tito krásní a nadaní lidé vyjadřují něco ryzího a dobrého.“

—Philadelphia Weekly

 

Vstupte do světa, ve kterém filozofové a básníci hledali soulad s Taem neboli s „Cestou“ vesmíru, kde s nadpozemským půvabem tančily dívky a udatně bojovali generálové, kde vznikaly nadčasové příběhy plné chrabrosti a ctnosti, kde se prolínalo nebeské s pozemským a kde se mohly odehrát i zázraky.

 

 „Naprosto úžasné. Ta představivost, která za tím stojí, a ta kreativita jsou neuvěřitelné.“

—Dr. Irving Guttman, bývalý umělecký ředitel opery ve Vancouveru

 

„Tolik nesmírné hloubky, krásy, duchovního projevu a umění.“

— Ola Rafalo, operní zpěvačka

 

Shen Yun otevírá bránu do civilizace plné okouzlující krásy a inspirující moudrosti. Uvádí jednu z nejstarších uměleckých forem – klasický čínský tanec – spolu s patentovanými scénografickými efekty a originálními orchestrálními skladbami. Připravte se na dechberoucí zážitek.

 

„Okouzlující a poučné! Úplně nový pohled na svět!“

—Brian May, kytarista kapely Queen a skladatel

 

„Bylo v nich něco čistého, zářivého a také velmi důstojného. Představení mi přineslo zážitek pocitu skutečného dobra a smyslu života.“

—Anna Liceica, sólistka American Ballet Theatre

 

Mnozí umělci Shen Yunu uprchli z Číny, kde stále dochází k perzekucím. Dnes, vedeni svojí vírou, poháněni svou pracovní morálkou a povzbuzeni svobodou, kterou našli v USA, vdechují tito prvotřídní umělci život bohaté kultuře, která byla za tyranie komunismu téměř ztracena. Díky těmto umělcům zažívají renesanci tance pulzující životem, hudbu a nádherné příběhy.

 

To, co vytvořili, nazývají média a kritici průkopnickým, nádherným, ukázkou dokonalosti, a dokonce zdrojem naděje.

 

Je to obrovská síla, která může obejmout svět. … je v tom obrovská naděje… je to skutečně dotek nebe.“

—Daniel Herman, bývalý ministr kultury

 

„Pochopil jsem, že uměním se dá léčit – léčit duše a je to krásné!“

—Petr Mrkývka, bývalý honorární konzul Polska

 

HUDBA, JEJÍŽ KOŘENY JSOU HLUBOKÉ PĚT TISÍCILETÍ

 

Hudba je neoddělitelnou součástí každého čísla představení Shen Yunu – ať už jde o živý orchestr doprovázející tance – nebo o vokální a instrumentální sóla. Orchestr Shen Yunu je ojedinělý v tom, že harmonicky snoubí osobitou krásu starobylých čínských nástrojů s velkolepostí orchestru Západu. Výsledkem je nádherný a barvitý zvuk s obrovským emočním rozsahem – který tak ideálně vdechne život duši prastaré civilizace.

 

„Zábava na nejvyšší úrovni… Příkladná ukázka dokonalosti.“

—Stage Whispers

 

„Prostě úžasné a kouzelné. To musíte vidět!“

—Broadway World

 

Umělci téměř každé kultury se v průběhu dějin pro svou inspiraci obraceli k nebesům. Smyslem umění bylo povznášet ducha, přinášet radost a povzbuzení těm, kdo jej vytvářeli, i těm, kdo jej prožívali. Mistrovství ve staré Číně nespočívalo jen na technických dovednostech. Umělec také musel rozvíjet svou vnitřní čistotu a dobrotu. Umělci Shen Yunu v této vznešené tradici pokračují, součást jejich náročné přípravy je i studium tradiční kultury a meditace. Tato duchovní dimenze se skrývá za každým pohybem a tónem. A to je důvod, proč diváci vnímají, že Shen Yun je v něčem jiný a že v nich na hlubší úrovni rezonuje něco, co přetrvává ještě dlouho po představení.

 

SHEN YUN SE VRACÍ SE ZCELA NOVOU PRODUKCÍ A VLASTNÍM ORCHESTREM. POČET MÍST JE OMEZEN.

 

Shen Yun Performing Arts je nezisková organizace z New Yorku, v Číně nesmí vystupovat.

 

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Janáčkovo divadlo / Balet

Pronájem: Shen Yun

  • 14/05/2022
  • 19:00
Janáčkovo divadlo / Balet

Pronájem: Shen Yun

  • 15/05/2022
  • 14:00

Fotogalerie