Logo

Pavel Šnajdr (Opera)

Ondrej Olos (Opera)

1.Co máte rád na Brně?

Brno je pre mňa spojením pokojného mesta s odvážnymi ambíciami v oblasti umenia a hudby. V prvom rade sú tu však milí ľudia a príjemné prostredie.

2. Co pro Vás znamená divadlo?

Divadlo je pre mňa miestom radosti, krásy , naplnenia ,ale aj oddychu a potešenia.

3. Jaká je vaše nejoblíbenější opera?

Leoš Janáček – Z mrtvého domu

             

Robert Kružík (Opera)

Se stejnou aktivitou jako violoncellu se Robert Kružík věnuje i dirigování. Ještě za dob studia na konzervatoři v Brně rozvíjel své dirigentské schopnosti jako hlavní dirigent Komorního orchestru města Blanska a Helfertova orchestrálního sdružení v Brně. S příchodem na AMU v Praze dostal nabídku stát se šéfdirigentem Kolínské filharmonie, kde působí již čtvrtou sezonu.  V rámci Letních dirigentských kurzů v Teplicích v roce 2011 provedl operu Così fan tutte v karlovarském divadle společně se Severočeskou filharmonií Teplice.  V září 2012 zahájil s Komorním orchestrem Pavla Haase festival Mladá Praha, ve stejném roce spolupracoval s Pražskou komorní filharmonií a minulý rok debutoval s Filharmonií Brno. V sezóně 2013/2014 mimo jiné spolupracoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava, souborem Ensemble Opera Diversa. Pravidelně spolupracuje s mnoha českými orchestry, na příklad: PKF – Prague Philharmonia, Filharmonií Brno, Pražským komorním orchestrem a Jihočeskou komorní filharmonií.

S Janáčkovou operou NdB spolupracoval jako asistent dirigenta na inscenacích oper Maria di Rohan, Věc Makropulos, Hry o Marii a Tosca a jako druhý dirigent na inscenaci opery Hubička. Od ledna 2016 je dirigentem Janáčkovy opery NdB.

Jakub Klecker (Opera)

1/ Co máte rád na Brně?

Brno je mým rodným městem a jsem moc rád, že zde mohu i nadále žít a pracovat. Všude je blízko a především nedám dopustit na krásnou okolní přírodu. Pokaždé, když pracovně cestuji mimo Brno, moc se těším na návrat do tohoto mého milovaného města.

2/ Co pro vás znamená divadlo?

Divadlo je pro mě, řekl bych, celoživotní láska. Díky mým rodičům od malička vyrůstám v divadelním prostředí a operním světě, který mě bezezbytku naplňuje. 

3/ Jaká je vaše nejoblíbenější opera?

Jako malý jsem byl odchován především na české opeře, která je pro mě srdeční záležitost. Obdivuju řadu operních titulů, ale pokud bych měl jen vyzdvihnout několik z nich, byla by to Dvořákova Rusalka, Pucciniho Bohéma, Šostakovičova Lady Macbeth Mcenského újezdu, Smetanovo Tajemství nebo Verdiho Otello.

 

Liška Bystrouška je pořád s námi. Provází nás po celou dobu existence našeho souboru. Slavnostní premiéra této opery s námi otevírala Janáčkovo divadlo už dvakrát! A tak u focení prostě nemohla chybět 🙂