Logo

David Szendiuch (Opera)

Vít Nosek (Opera)

Tadeáš Hoza (Opera)

David Nykl (Opera)

1.Co máte rád na Brně?

Líbí se mi na Brně celková atmosféra. Bohatý kulturní život, spousta výborných restaurací, zkrátka ideální město k žití.

2. Co pro vás znamená divadlo?

Práci a zároveň koníčka. Práci která mě baví, protože jinak se divadlo dělat nedá. Možnost jak na sobě pracovat a posouvat se. Neobyčejný svět.

3. Jaká je vaše nejoblíbenější opera?

Asi nemám nejoblíbenější operu. Ale určitě by přední příčky zabraly opery jako Faust a Markétka, Carmen nebo Bohéma.

                  

Ondřej Koplík (Opera)

       1. Co máte rád na Brně?

Brňáky 🙂

2. Co pro vás znamená divadlo?

Divadlo je pro mne kyslík – nedá se bez něj žít.

3. Jaká je vaše nejoblíbenější opera?

Pucciniho La Bohéma

 

           

Petr Levíček (Opera)

Jan Šťáva (Opera)

Při své bohaté koncertní činnosti spolupracoval s orchestry jako BBC Symphony Orchestra, Orchestre National de Lyon, Beethoven Orchestra Bonn, Radio Symphony Orchestra Hannover, Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Symfonický orchestr Hlavního města Prahy FOK, Janáčkova filharmonie Ostrava či Filharmonie Brno a vystoupil na několika prestižních festivalech (mj. BBC Proms, Salzburger Festspiele, Smetanova Litomyšl, Moravský podzim, Prague Proms). K jeho koncertnímu repertoáru patří například basové party v dílech J. S. Bacha (Vánoční oratorium, Janovy pašije), J. Haydna (Stvoření), W. A. Mozarta, A. Dvořáka či G. Verdiho (Requiem).

Roman Hoza (Opera)

Co máte rád na Brně?
Líbí se mi, že v centru je všechno blízko. Co se týče restaurací, kaváren a barů, téměř se nemůžete splést. Je tu krásně teplé počasí. A mám tu spoustu známých. Vzpomínky na studia. Super kolektiv v divadle.

Co pro vás znamená divadlo?
Zapomenutí na starosti všedního dne. Radost ze zkoušení a objevování. Reflexe člověka a společnosti.

Jaká je vaše nejoblíbenější opera?
Z osobních důvodů je to Evžen Oněgin, protože při jeho zkoušení na JAMU jsme se dali dohromady s mojí manželkou, byl to opravdu krásný čas – nádherná hudba, režie Tomáš Pilař, jedna z posledních premiér v divadle Barka… Ale operou, která opravdu nemá slabé místo je pro mě Don Giovanni.